604 27 24 25

(22) 400 50 50 

centrum@monokl.pl

Warszawa Ochota

 

   Kapsulotomia (przy rozpoznaniu zaćmy wtórnej)  

      Kapsulotomia laserowa jest zabiegiem, który ma zastosowanie w leczeniu zaćmy wtórnej czylizmętnienia tylnej torebki oka, w którą podczas pierwotnego zabiegu operacyjnego zaćmy wszczepia się sztuczną soczewkę. Zaćma wtórna występuje u wielu pacjentów poddanych zabiegowi usunięcia zaćmy i wszczepienia sztucznej soczewki. U niektórych osób może występować już po kilku miesiącach od zabiegu, u innych po kilku latach, ale u większości osób po operacji występuje zaćma wtórna. Jest to proces, który ciężko nazwać powikłaniem, a raczej normalną koleją rzeczy u osób po operacji zaćmy- pomimo stosowania coraz to nowych soczewek wewnątrzgałkowych, których budowa i materiały z jakich są wykonane ma zapobiegać rozwojowi zmętnienia torby tylnej (zaćmy wtórnej).

      Na szczęście jej leczenie jest dosyć proste, szybkie i daje prawie natychmiastowy rezultat. Wykorzystuje się w tym celu laser neodymowo-YAGowy, a zabieg nosi nazwę kapsulotomii tylnej. Polega na wykonaniu szczeliny optycznej ("okienka") w centralnym obszarze zmętniałej torebki. Przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym kroplami, zabieg jest całkowicie bezbolesny i pozwala niemal na natychmiastowe odzyskanie ostrości widzenia. Zabieg wykonuje się w pozycji siedzącej przy specjalnie skonstruowanej lampie szczelinowej. W celu stabilnego ustawienia gałki ocznej przykłada się do niej specjalny rodzaj szkła kontaktowego, uniemożliwiającego mruganie powiek i powiększającego obraz. Zabieg trwa z reguły kilka minut. Przez kilka godzin po zabiegu widzenie może być niewyraźne z powodu olśnienia i obecności cieczy immersyjnej. Konieczne może być także stosowanie specjalnych przeciwzapalnych kropli.

Umów się na wizytę

Cennik

 

   Fotokoagulacja laserowa siatkówki 

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor. Pellentesque facilisis. 

Umów się na wizytę

Cennik


Witreoliza - leczenie pasm i zmętnień (mętów) ciałka szklistego   

     Kandydatami do zabiegu witreolizy są wszystkie osoby cierpiące z powodu trwałych (obecnych ponad 2-3 miesiące) ruchomych cieni w polu widzenia. W celu określenia, czy u danej osoby można rozważać laserowe leczenie mętów w ciele szklistym– przeprowadza się badanie kwalifikacyjne oraz wykonanie USG gałek ocznych.

Witreoliza wykonywana jest ambulatoryjnie w gabinecie okulistycznym i zwykle trwa od 20 do 60 minut. Pacjenci wymagają średnio dwóch sesji zabiegowych, w szczególnych przypadkach konieczne jest powtórzenie procedury. Bezpośrednio przed zabiegiem podaje się krople do oczu rozszerzające źrenice oraz znieczulające. 

Dla kogo jest przeznaczona?

Na czym polega zabieg Witreolizy?

Prawidłowe widzenie

Widzenie zaburzone mętami

Przed zabiegiem witreolizy

Po zabiegu witreolizy

Umów się na wizytę

Cennik

Na oko nakłada się specjalną soczewkę kontaktową, a następnie wykonuje się naświetlanie laserem emitowanym przez specjalnie zaprojektowany mikroskop. W trakcie zabiegu pacjent może obserwować małe, ciemne plamki/cienie, które sygnalizują, że męty są odparowywane do małych pęcherzyków gazu. Te pęcherzyki szybko się rozpuszczają i wchłaniają. Po zakończeniu sesji terapeutycznej pacjent wraca do domu. Bezpośrednio po zabiegu niektórzy pacjenci mogą odczuwać niewielki dyskomfort, zaczerwienienie lub czasowo niewyraźne widzenie. Zgłaszane działania niepożądane i powikłania związane z witreolizą są stosunkowo rzadkie. Mogą obejmować: powstanie zaćmy, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, uszkodzenia siatkówki.

 

W Centrum Medyczno- Optycznym Monokl do zabiegu wykorzystywany jest najnowocześniejszy laser UltraQ Reflex firmy ELLEX. Laser wyróżnia skoncentrowana wiązka pozwalająca uzyskać plazmę przy niskiej energii, wynoszącej nawet 1.8 mJ (w powietrzu), co chroni tkanki otaczające ciało szkliste. Dzięki zaawansowanej optyce możliwe jest wykonywanie witreolizy (jak również trabekulopunktury, kapsulotomii i irydotomii) przy użyciu mniejszej ilości impulsów i mniejszych energii, co znacznie obniża możliwość niepożądanych uszkodzeń oraz podnosi poziom kontroli nad procedurą. Precyzję lokalizowania mętów i prawidłowego umiejscawiania ogniska lasera zapewnia dwupunktowy system celowniczy o tolerancji do 8 mikronów.
      Pomimo, że założeniem powstania lasera UltraQ Reflex było umożliwienie dokonywania witreolizy, ma on zastosowanie jako tradycyjny YAG w tebekulopunkturze, irydotomii i kapsulotomii. W przypadku tej ostatniej- po wszczepach soczewek nowej generacji (multifokalnych, torycznych) wspomniane wcześniej właściwości optyczne minimalizują ryzyko uszkodzenia części optycznej soczewki.

     Witreoliza jest to laserowa nieinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia mętów ciała szklistego, pierścienia Weissa występującego przy tylnym odłączeniu ciała szklistego oraz trakcji szklistkowo- siatkówkowych. Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie, bez konieczności pobytu w szpitalu i obarczony jest stosunkowo małym ryzykiem powikłań. Zabieg polega na odparowaniu mętów ciała szklistego lub ewentualnym ich rozdrobnieniu i przesunięciu z osi widzenia. Metoda wykorzystuje nanosekundowe impulsy światła laserowego o niskiej energii. Podczas procesu energia laserowa odparowuje składniki mętów – cząsteczki kolagenu i kwasu hialuronowego – wytwarzając gaz. W wyniku tego męt jest usunięty całkowicie lub zmniejszony do rozmiaru, który nie utrudnia widzenia.

 

   Zabiegi laserowe

Witreoliza

Fotokoagulacja laserowa siatkówki

Kapsulotomia

USŁUGI MEDYCZNE

Przewiń do góry

Okulistyka

Nefrologia dziecięca

Pediatria

Medycyna Pracy

Fizjoterapia

Oferta

Galeria

ul. Barska 3

02-315 Warszawa

 

tel. (22) 400 50 50 

       604 272 425

 

centrum@monokl.pl

Badania diagnostyczne

Operacje zaćmy

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe przeciwjaskrowe

Inne zabiegi na gałce ocznej

CENNIK

SALON OPTYCZNY

USŁUGI MEDYCZNE

SPECJALIŚCI

KONTAKT

©Centrum Medyczno-Optyczne Monokl 2018

Projekt i wykonanie:
Projektowanie Graficzne Zuzanna Porzezińska